מרכז הכשרה

ביה"ס לפסיכותרפיה מערכתית

קורסים קצרים

סדנאות והשתלמויות לאנשי מקצוע​

תקנון השתתפות בתכנית הלימודים​

אודות ביה"ס לפסיכותרפיה מערכתית

אסכולת ההוראה במכון שינוי מבוססת על חשיבה מערכתית, אינטגרטיבית ו"ממוקדת שינוי"™* המשלבת תכנון טיפולי אסטרטגי עם התבוננות פנומנולוגית וגישה הומניסטית והוליסטית.

בית הספר לפסיכותרפיה מערכתית על מגוון תוכניותיו מכוון להכשיר "מטפלים של המאה ה-21" המתאימים לעולמנו המשתנה ולמציאות בה יחסים בין אישיים, פילוסופיית חיים, רגשות התנהגות, עמדות וערכים, משתנים ומתחדשים במהירות מסחררת. ילדים, מבוגרים, משפחות וזוגות מתקשים להתמודד עם השינויים, הבעיות והמשברים המשפיעים על מערכות שונות בחייהם ואין להם משאבים, סבלנות וזמן לתהליכים איטיים ממושכים ולא אפקטיביים.

ולכן, כדי להיות אפקטיביים בפתרון בעיות לכיוון של צמיחה והתפתחות תקינים, על המטפלים של המאה ה-21 חייבים לפתח מומחיות בתכנון, יצירה וספיגה מהירים של תהליכי שינוי מערכתיים-אישיים. על המטפל/ת לרכוש ידע בדינמיקה מערכתית, מיומנויות וכלים טיפוליים מגוונים, חדשניים וגמישים ולפתח אינטואיציה ויצירתיות. כשורים אלה עומדים בבסיס האופי הלא שגרתי וה"ממוקד שינוי" של הלימודים במכון.

מעבר לדרישות הפורמליות, הלימודים במכון מכוונים ליצירת אתגרים אינטלקטואליים ורגשיים, לחשיפה למרצים מתרבויות שונות, לדיאלוג שיוויוני, ליצירתיות, הומור ומשחק בצד רצינות. אנו שואפים גם להנאה אסתטית ותחושת "כייף" והתפתחות אישית בקהילת הלומדים – ה"חממה השבטית" כפי שאנו מכנים אותה (ראה מאמר של דר' איווניר ודר' אייל).

שיטת הלימוד במכון כוללת:

  • סמינרים תיאורטיים וסדנאות למיומנויות טיפוליות.
  • פיתוח אישי של המטפל בקבוצות עבודה תומכות.
  • קריאה, תרגול ועבודה אישית בצוותונים.
  • צפייה מודרכת בוידאו בעבודתם של המאסטרים ובעבודה "חיה" של בכירי המכון.
  • הדרכה חיה בפרקטיקום מאחורי מראה חד סטרית עם ציוד מתקדם.
  • חשיפה למנחים ולחוקרים בינלאומיים בסמינרים בהנחיית אורחי המכון.
  • אירועי גיבוש לכלל התלמידים.

דרישות מהלומדים לקבלת תעודת סיום:
השתתפות פעילה ורציפה בשיעורים (לפחות 80%) קריאת מאמרים והגשת עבודות כנדרש.

לרשות התלמידים תעמוד מזכירות מרכז ההכשרה. לתלמיד יתלווה איש צוות הוראה שיעקוב אחר התפתחותו וצרכיו. הלומדים מוזמנים להשאיל ספרים מהספריה המקצועית. קלטות עבודה טיפולית של מאסטרים עומדת לרשות הלומדים לצפיה במכון בלבד.

ההרשמה בהתאם לתקנון ההשתתפות בתוכניות הלימודים.
ניתן להקליק על כל אחת מהתוכניות בראש העמוד כדי להגיע לפירוט המלא של התוכנית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן