טיפול, ייעוץ ואבחון

טיפול זוגי
טיפול משפחתי
טיפול זוגי, משפחתי ופרטני בעת מלחמה
טיפול משפחתי/זוגי מוזל
טיפול לילדים
טיפול למתבגרים
טיפול למבוגרים
אבחון קשב וריכוז
טיפול אונליין (זום)
אבחון פסיכולוגי ופסיכו-דידקטי
טיפול וייעוץ ממוקד

בזמן מלחמה

גירושין

דחיינות

קשב וריכוז ולקויות למידה

חוות דעת לבית משפט

משפחות עסקים

חרדות ופחדים

דיכאון

בעיות בזוגיות והתקשורת הזוגית

בגידות ופרידות

בעיות התנהגות של ילדים ונער

הפרעות אכילה

התמכרות לדיגיטל

ביטחון עצמי וקשיים חברתיים

מעברים ומשברים במעגל החיים

מגדר ומיניות

טיפול לקהילת הלהט״ב

ייעוץ וטיפול במכון שינוי - טיפול קצר לטווח ארוך

מאז תחילת פעילותו של מכון שינוי טופלו בו אלפי משפחות, זוגות ויחידים. רוב הטיפולים הניתנים במכון הם קצרי מועד, ממוקדים ומכוונים לפתרון הבעיות המוצגות, במטרה לעזור ליחידים ולמשפחות לעמוד באתגרי החברה המודרנית.


מרכז הייעוץ והטיפול נמצא במוקד הפעילויות של מכון שינוי. דרכו המכון משרת את הקהילה כמרכז שירותים קליניים טיפוליים ופסיכו-חינוכיים וכמרכז ייעוץ למערכות אנוש.

הקו המנחה במתן השירותים הקליניים במכון הוא כבוד ורגישות לאדם באשר הוא אדם, ואמונה במקורות הכוח, העוצמה והיצירתיות שבו וביכולתו להתפתח ולהשתנות.

הגישה ההומניסטית של צוות המכון רואה קודם כול את צרכיו ההתפתחותיים של כל אדם ומשפחתו ואת הסביבה החברתית שלו. אנשי הצוות נמנעים מהצמדת תוויות פתולוגיות ומהסתכלות על מטופלים כעל חולים שאינם יודעים מה טוב להם.


שירותי המכון פתוחים לכל סוגי האוכלוסייה – ללא הבדל גיל, דת, מוצא או רקע חברתי ותרבותי.

יחידים, זוגות ומשפחות בכל גיל, העומדים בפני קשיים, התלבטויות ושאלות. צוות המכון עומד גם לרשותם של אנשי מקצוע המעוניינים בהתייעצות לגבי לקוחותיהם.
נוסף על פניות אישיות ישירות, המכון מקבל בקביעות הפניות מאנשי מקצוע פרטיים, כגון רופאים, עורכי דין ופסיכולוגים, וכן מגופים ציבוריים, כמו משרד הביטחון (על-פי הסדרים כספיים קבועים), מפעלים וארגונים פרטיים, שירותים חברתיים עירוניים, שירותים פסיכולוגיים, בתי ספר, בתי משפט, בתי חולים ומשטרת ישראל.

כאשר מרגישים מצוקה או תקיעות.
כאשר מזהים קושי אישי, או בעיה ביחסים במשפחה ובחברה, הפוגעים בתחושת ההרמוניה, הסיפוק וההתפתחות האישית והמשפחתית.
כאשר עומדים בפני דילמות וקשיים בקבלת החלטות חשובות, המעכבות את הזרימה התקינה של החיים.
כאשר חווים אירועי חיים קשים המכבידים על היכולת לחזור למסלול החיים היומיומי.
כאשר מרגישים תחושה כללית של חוסר סיפוק וטעם בחיים.

כל אדם יכול לפנות ישירות: באמצעות הטלפון, במכתב או בדואר האלקטרוני.
אחד מאנשי הצוות, או מנהלת המשרד המיומנת בכך, משוחחים עם הפונה ומקבלים ממנו פרטים ראשוניים עליו ועל מטרת הפנייה. בהסתמך על הנתונים שהתקבלו מחליטה המנהלת הקלינית מי מאנשי הצוות יקבל עליו את הטיפול בפונה. בקשה למטפל מסוים או למטפלת מסוימת תיענה במידת האפשר.
בתוך ימים ספורים ייווצר קשר עם הפונה לתיאום הפגישה הראשונה. במקרים דחופים ביותר ייעשה מאמץ לקבל את הפונים מיד.

ההחלטה מי יהיה נוכח בטיפול מתקבלת במשותף ע"י המטפל והפונים, בהתאם לסוג הטיפול ולנסיבות המקרה. הטיפול עשוי לכלול מפגשים אישיים עם המטופל, וכן מפגשים אתו ועם בן (בת) הזוג, עם המשפחה הגרעינית או המשפחה המורחבת – סבא וסבתא, או עם בני משפחה אחרים. במקרים מסוימים, לפי הצורך ובהסכמה הדדית, מוזמנים אנשים נוספים הנמצאים בקשר עם המטופל: חברים, עמיתים, מטפלים אחרים וכדומה.

צוות מכון שינוי מורכב מטובי המטפלים בארץ בתחום הטיפול המערכתי-משפחתי-זוגי. המטפלים הם מומחים בעלי הכשרה והסמכה מיוחדת בטיפול משפחתי וזוגי, בעלי תואר שני או שלישי בתחום הפסיכולוגיה הקלינית או העבודה הסוציאלית הקלינית, עם הכשרה נוספת בטיפול אינדיווידואלי, שהתמחו בשיטות ובתחומים מגוונים בחו"ל ובארץ ורכשו ניסיון רב. צוות המכון כולל 15 מטפלים, גברים ונשים, בגילאים שונים ומרקע תרבותי, חברתי ודתי מגוון. לצד הצוות הקבוע עומדים לרשות הפונים גם יועצים בתחום הפסיכיאטריה, הרפואה והמשפט.

שמירה על סודיות מקצועית מוחלטת היא ערך עליון במכון. המכון אינו עושה שימוש בכל חומר טיפולי, אינו מדווח על טיפול, ואינו מצלם או מקליט את מהלך הטיפול, אלא אם נתן המטופל את הסכמתו, בחתימת ידו. חברי צוות המכון מקפידים לנהוג על פי כללי האתיקה המקצועית של האיגוד המקצועי שאליו הם משתייכים.

המכון פתוח בימים א'-ה' מ-8 בבוקר עד 10 בלילה, ובימי ו' מ-8 בבוקר עד 3 אחה"צ. הפגישות נקבעות בהתאם לנוחיות המטופלים והמטפל.

הטיפולים ניתנים בעברית, באנגלית, בצרפתית, בספרדית או ברוסית.

במסגרת תוכניות ההתמחות או תוכניות מחקר ופיתוח של צוות המכון, מוצע מספר מוגבל של טיפולים זוגיים, משפחתיים ופרטניים במחיר מוזל. טיפולים אלה כוללים 8 עד 10 פגישות, והם נערכים בעבודת צוות תוך שימוש במראה חד-סטרית. טיפולים במסגרות אלה הוכיחו עצמם כיעילים ביותר. פרטים במכון.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן