תכנית ההכשרה לקראת הסמכה כמטפלי אימאגו

גישת האימאגו לטיפול זוגי שגובשה ע"י דר' הרויל הנדריקס, מאגדת בתוכה מושגים מתיאוריות פסיכולוגיות מגוונות כמו יחסי אובייקט, הגישה המערכתית, הגשטאלט, הגישה ההתנהגותית וההומניסטית אקזיסטנציאלית. השיטה עושה שימוש בכלים ייחודיים של דיאלוג המאפשרים לפתח תקשורת, הכלה והבנה חדשים בין בני הזוג, כמצע לשינוי האמיתי ביחסים. באמצעות הדיאלוג מתהווה הקשר האינטימי לכדי שותפות במסע התפתחותי של ריפוי הדדי, שותפות המבוססת על הפיכת התסכול והפגיעות לקרבה ובטחון. בצורה ייחודית נושאת תרפיה זו את בני הזוג למחוזות שמעבר למאבקי הכוח והתגובתיות ההדדית, לשם יצירת זוגיות מודעת.

המטפל שלומד להתבונן היטב "במרחב שבין" בני הזוג, מנחה אותם לארוג את הביטחון במרחב הזוגי, החיוני עבורם, כדי לצמוח ולבטא את הפוטנציאל והחיות של כל אחד מהם ושל הזוגיות במלואם. הכשרת האימאגו למטפלים משמשת בנוסף כמסע אישי מרתק של צמיחה מקצועית ואישית של המשתתפים והתורמת עמוקות להתבוננות המטפל על דפוסי ההתנהלות וההישרדות שלו בקשר הבינאישי.

מטרת התכנית

הקניית ידע מעמיק בגישת האימאגו, תוך לימוד מיומנויות והתנסות חיה של השימוש בכלי הדיאלוג השונים, המאפשרים לטיפול הזוגי להיות מעמיק, חוויתי, וקצר טווח.

קהל היעד

אוכלוסיית היעד:

עובדים סוציאליים (תואר ראשון ומעלה הכוללים ניסיון של 3 שנים בעבודה קלינית והדרכה), פסיכולוגים ומטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי תואר שני וניסיון קליני, בוגרי מסלול לימודי הפסיכותרפיה, מטפלים במקצועות נלווים לפסיכותרפיה כמו CBT.

עבור הסמכתם עליהם להיות בעלי 300 שעות הדרכה מאושרות כמטפלים.

ההדרכה הנלווית לתהליך ההכשרה הינה הדרכה ייחודית המאפשרת למטפל להכיר את עבודתו והתפתחותו האישית כמטפל אימאגו לזוגות.

מבנה התכנית

דרישות ההכשרה:
השתתפות בסדנת האימאגו לזוגות
השתתפות בכל 12 ימי ההכשרה
להביא לחלקה השני והשלישי של ההכשרה קלטות של עבודת המטפל באימאגו עם הזוגות.

להסמכה תתבקשו:

להשתתף ב-6 מפגשי הדרכה בעבודת אימאגו עם זוגות למשך עד חצי שנה.
לשמש סייעים בסדנת אימאגו לזוגות.
להביא בסיום חודשי ההדרכה קלטת להסמכה שתאושר ע"י מנחות ההכשרה וצוות המדריכים.
(תהליך ההסמכה אינו כלול בתשלום להכשרה)

שיתוף:

תכניות הכשרה נוספות

התכנית להסמכה בטיפול משפחתי וזוגי – פסיכותרפיה משפחתית וזוגית אינטגרטיבית וממוקדת

להכשיר אנשי מקצוע מתאימים להיות מטפלים משפחתיים וזוגיים מיומנים עם רקע תיאורטי ומעשי מקיף. לבוגרי התוכנית תהיה הכרות עם משפחות וזוגות מגוונים ועם מודלים שונים של התערבות, כמו גם הכרות עם עבודתם של טובי המאסטרים בעולם ושל מנחים בכירים במכון. יעודינו להעמיד תלמידים מלאי סקרנות וענין להמשך התקדמות התחום בארץ ובחו"ל.

התכנית המתקדמת לפסיכותרפיה "ממוקדת שינוי"™

התכנית מכוונת לאנשי מקצוע מתקדמים השואפים לפתח חשיבה טיפולית ייחודית ויצירתית, עולם מושגים מגוון, מיומנויות טיפול מתקדמות וטכניקות "ממוקדות שינוי", אשר יגבירו באופן משמעותי את האפקטיביות, הביטחון וההנאה בעשייה הטיפולית שלהם. היא מיועדת לאלה אשר מעוניינים להבין לעומק איך באמת מתרחשים תהליכי שינוי במהירות בטיפול וללמוד לעשות שימוש מרבי ב"עצמם" כמטפלים ייחודיים.

התוכנית השלמה להכשרת מדריכים בטיפול משפחתי וזוגי

התכנית מיועדת להכשיר מטפלים מוסמכים לקראת הסמכה להדרכה באופן פרטני, קבוצתי ולהדרכה חיה.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן