קורס פרקטיקום בהנחייה חיה

מטרות הפרקטיקום:

 

  • פיתוח מיומנויות ראיון והתערבות בטיפול משפחתי וזוגי באמצעות הדרכה חיה, דיוני הכנה משוב והמשך טיפול במשפחות בטיפול, בין מפגשי ההנחיה החיה.
  • חשיפה לטיפול במשפחות עם בעיות וגילאים שונים.
  • גיבוש הידע התיאורטי ויישומו בעבודה הטיפולית.
  • פיתוח אישי בתוך התהליך הקבוצתי.
  • למידת השימוש בצוות ככלי אקטיבי בטיפול והשימוש במראה ובוידאו כטכניקה טיפולית מעבר להדרכה.

קהל היעד

מיועד למטפלים שסיימו את שלב א' (קורס תיאורטי וצפייה) במכון או במסגרת תוכנית דומה, בעלי נסיון של שלוש שנים לפחות בעבודה טיפולית. המנחים מתבקשים לעבוד גם עם משפחות במקום העבודה שלהם.

מבנה הקורס

 23-25 מפגשים בפרקטיקום (תלוי במספר המנחים בקבוצה). 

מועד ומשך הקורס

משך הקורס: 25-23 מפגשים בני 6 שעות אקדמיות (תלוי בגודל הקבוצה) סה"כ 150-138 שעות אקדמיות.

מועדים:  החל מנובמבר, ימים ב' ג' ד'  (בכל יום מתקיימים שני פרקטיקומים במקביל) בין השעות 15:00-19:30.

שיתוף:

קורסים נוספים

טיפול בילדים ובמתבגרים

קורס שנתי בהתערבות ממוקדת במשפחה ובזוג

קורס אשר נועד לאנשי מקצוע אשר אינם מטפלים משפחתיים וזוגיים מוסמכים (ואינם רוצים להיות כאלה) אך נדרשים להבין ולרכוש כישורי התערבות קצרים וממוקדים במשפחה ובזוג בתחום עבודתם.

יסודות הטיפול המשפחתי

הנושאים הנלמדים בקורס כוללים: מושגים תיאורטיים עיקריים בהבנת המערכת המיבנית, הדינמיקה המערכתית, ותהליכי התקשורת במשפחה, מעגל חיי המשפחה והנשואין ותפקוד המערכת המשפחתית: התהוות הזוגיות ילדות, התבגרות, בגרות,הגיל השליש וזקנה במשפחה – תיאוריה, מחקר ונסיון אישי.

קורס צפייה בטיפול משפחתי וזוגי

קורס חובה זה מומלץ על ידינו כבר במהלך שנה א'. שנת הצפייה מהווה הכנה חיונית לקראת הנחייה בהדרכה חיה, היא מחזקת מאוד את הלמידה התיאורטית על ידי צפייה ביישום הידע הנלמד בעבודה מונחית עם משפחות, זוגות וילדים. שנה זו מעניקה ביטחון, תורמת לפיתוח האישי ויוצרת דרך עבודה וקבוצת תמיכה לקראת הדרכה חיה.

טיפול זוגי אינטגרטיבי

מטרת הקורס הינה להקנות בסיס תיאורטי להבנת זוגיות וקשרי הגומלין בין היחיד והזוגיות. לפתח ידע וכושר אבחנה לגבי תהליכים בריאים ופתולוגיים בקשר הזוגי. להקנות ידע באבחון הבעיה הזוגית והבנה עמוקה של משמעותה בהקשר ההתפתחותי של היחיד ושל הזוג. להקנות ידע מעשי על שיטות טיפול ומיומנויות התערבות אפקטיביות. ולפתח "נשמה של מטפל זוגי".
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן