מיומנויות וטכניקות בהתערבות טיפולית משפחתית בנוכחות ילדים

מיומנויות וטכניקות בהתערבות טיפולית משפחתית בנוכחות ילדים

*מתאים לקריטריונים החדשים של האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי*

מטפלים משפחתים רבים נמנעים מלהזמין ילדים ומתבגרים להיות חלק פעיל וחשוב בטיפול המשפחתי מחשש הנובע מחוסר ידע ומיומנויות מתאימות ובכך נמנעת אפשרות לאפקטיביות טיפולית גדולה יותר בבעיות ובקשיים רבים.

שיתוף ילדים ומתבגרים בטיפול המשפחתי בנוכחות הוריהם, לא רק מספק מבט רב דורי ומאפשר תיקון ממשי של יחסים, אלא גם בטיפול מוצלח – מהווה ערובה להמשך התפתחות עתידית תקינה של המשפחה.

קורס זה מיועד לאנשי המקצוע המתמחים בטיפול המשפחתי והזוגי ולמטפלים ממקצועות רלוונטיים מוכרים אחרים, בעלי תואר שני לפחות, אשר נדרשים להרחיב את מאגר המיומנויות והטכניקות שלהם בעבודה עם ילדים ונוער במסגרת טיפול או יעוץ משפחתי.

הקורס מתאים במיוחד לפסיכולוגים של ילדים וחשוב לעו"ס ומטפלים מיומנים במרכזי הורים ילדים/מתבגרים כמו נתיבים להורות ומרכזי קשר.

הקורס נבנה עם שימת דגש על אותן המיומנויות והטכניקות האינטגרטיביות שישמשו בקלות ובאופן מידי את המטפל/ת בכל מפגש משפחתי עם ילדים ונוער גם ללא ניסיון קודם רב, ויאפשר כלים ומיומנויות מידיים להתערבויות ופתרון בעיות.

המיומנויות והכלים הנלמדים בקורס הינם אינטגרטיביים ומבוססים על הגישות הבאות: הטיפול המבני, הטיפול האסטרטגי הממוקד שינוי וממוקד פתרון, הטיפול הנרטיבי, הטיפול  הקוגניטיבי התנהגותי, הטיפול הרב דורי והטיפול בהבעה ובמשחק. ההוראה תהיה מבוססת על הרצאות, הדגמות, תרגול וניתוח סרטונים של טיפול במשפחות עם ילדים ומתבגרים.

 

נושאי הקורס: 

שיעור 1: מיומנויות של גיוס ילדים ונוער בטיפול משפחתי במפגשים הראשונים – בהנחיית ד"ר נגה נבארו  מיומנויות גיוס הילדים לטיפול בנוכחות ההורים – מה חשוב לדעת? מה כדאי ולא כדאי לעשות? איך עושים נכון? איך מכינים את ההורים לפני הפגישה עם הילדים/מתבגרים? שימוש בשאלות מעגליות.

שיעור 2: ילדים והורים בתהליך גירושין – בהנחיית ד"ר מיכל איציקאיך לעבוד עם הורים וילדים ביחד, בטיפול משפחתי בליווי תהליך הגירושין? איך להוציא ילדים ומתבגרים מ"האמצע" ומהתפקידים במיוחדים שניתנו להם?

שיעור 3: טכניקות ייחודיות בעבודה עם ילדים והורים בתוך הטיפול המשפחתי – בהנחיית גב' דורית דרורי טכניקות כמו Enactment; Re-enactment. סיפור משותף, משחקים משפחתיים ויצירת שיח מיוחד בין ההורים לילדים.

שיעור 4: "ילדים מכריזים מלחמה"- בהנחיית גב' דורית דרורי מאבקי כוח והתנגדות בטיפול משפחתי בנוכחות ילדים.

שיעור 5:  השימוש ב"עצמי" של המטפל (Self of the therapist) בעבודה עם ילדים ומתבגרים בנוכחות המשפחה כולה. שיעור חוויתי בהנחיית ד"ר נגה נבארו.

 

עלות: 2,250 ש"ח לכלל הסדנאות (475 לשיעור נבחר) 10% הנחה לבוגרי המכון 15% הנחה לאנשי מקצוע מקווי העימות

להרשמה לחצו כאן

מועד ומשך הקורס

הסדנאות יתקיימו ב*זום* בימי ב' בשעה 15:00-19:30:

תאריכי המפגשים: 8/7/2024, 15/7/2024, 22/7/2024, 29/4/2024, 5/8/2024.

ניתן לקחת את הסדנאות במלואן או שיעורים נבחרים

שיתוף:

קורסים נוספים

טיפול בילדים ובמתבגרים

קורס שנתי בהתערבות ממוקדת במשפחה ובזוג

קורס אשר נועד לאנשי מקצוע אשר אינם מטפלים משפחתיים וזוגיים מוסמכים (ואינם רוצים להיות כאלה) אך נדרשים להבין ולרכוש כישורי התערבות קצרים וממוקדים במשפחה ובזוג בתחום עבודתם.

יסודות הטיפול המשפחתי

הנושאים הנלמדים בקורס כוללים: מושגים תיאורטיים עיקריים בהבנת המערכת המיבנית, הדינמיקה המערכתית, ותהליכי התקשורת במשפחה, מעגל חיי המשפחה והנשואין ותפקוד המערכת המשפחתית: התהוות הזוגיות ילדות, התבגרות, בגרות,הגיל השליש וזקנה במשפחה – תיאוריה, מחקר ונסיון אישי.

קורס צפייה בטיפול משפחתי וזוגי

קורס חובה זה מומלץ על ידינו כבר במהלך שנה א'. שנת הצפייה מהווה הכנה חיונית לקראת הנחייה בהדרכה חיה, היא מחזקת מאוד את הלמידה התיאורטית על ידי צפייה ביישום הידע הנלמד בעבודה מונחית עם משפחות, זוגות וילדים. שנה זו מעניקה ביטחון, תורמת לפיתוח האישי ויוצרת דרך עבודה וקבוצת תמיכה לקראת הדרכה חיה.

טיפול זוגי אינטגרטיבי

מטרת הקורס הינה להקנות בסיס תיאורטי להבנת זוגיות וקשרי הגומלין בין היחיד והזוגיות. לפתח ידע וכושר אבחנה לגבי תהליכים בריאים ופתולוגיים בקשר הזוגי. להקנות ידע באבחון הבעיה הזוגית והבנה עמוקה של משמעותה בהקשר ההתפתחותי של היחיד ושל הזוג. להקנות ידע מעשי על שיטות טיפול ומיומנויות התערבות אפקטיביות. ולפתח "נשמה של מטפל זוגי".
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן