התוכנית השלמה להכשרת מדריכים בטיפול משפחתי וזוגי

התכנית בנויה משלושה חלקים/קורסים של רצף תוכני והיגיון מקצועי. ניתן לקחת כל חלק בנפרד אך יתרון ועדיפות לרצף.

1. סוגיות ייחודיות של הדרכה בטיפול משפחתי וזוגי

קורס חובה מרוכז בן 56 שעות אקדמיות, הנועד להוות בסיס רחב להכשרת מדריכים בטיפול משפחתי וזוגי. הקורס יקנה ידע בגישות להדרכה ויתמקד על טכניקות ומיומנויות מגוונות המיועדות להקניית החשיבה והכלים המערכתיים למודרכים, כמו גם להעצים ולהעשיר את יכולתם האישית של המודרכים ע"י שילוב של אפקטיביות, אנושיות ויצירתיות. השיעורים יכללו הרצאות, התנסויות וצפייה בווידיאו.

8 מפגשים, בימי ראשון ושלישי בין השעות 09:30-15:00

מועדים: 21/7/24, 23/7/24, 28/7/24, 30/7/24, 4/8/24, 6/8/24, 11/8/24, 13/08/24

הלימודים יתקיימו בקיבוץ גליל-ים הרצליה ובזום.

למתלמדות מתאימות ובהתאם לצורך תינתן אפשרות לצבור שעות הדרכה תחת הדרכה במכון, לאחר סיום קורסי ההכשרה, באופן פרטני או במסגרת בק-אפ בקורס פרקטיקום.

הקורס בהתאם לקריטריונים של האגודה לטיפול משפחתי וזוגי.

לאחר מילוי הטופס, נציג מצוות מרכז ההכשרה יצור עימך קשר.

 לשאלות ו/או להרשמה טלפונית חייגו: 09-9551973 או 054-9685589 (ניתן גם לשלוח הודעה) או כתבו ל- [email protected].

מספר המקומות מוגבל. לא ניתן לבטל את הרישום לקורס לאחר התשלום.

 

2. סוגיות מתקדמות בטיפול משפחתי וזוגי
קורס המשך מרוכז הנדרש לתהליך הכשרת המדריך בטיפול משפחתי והזוגי. ניתן לקחת אותו בשלבים ובחלקים לפי הצורך. הקורס מורכב מ-3 סדנאות יומית העוסקות בהעמקת החשיבה וההבנה הטיפולית עם דגש על דילמות הדרכתיות בטיפול במשפחות בעלות אופי מאתגר במיוחד.

 

3. הדרכה על הדרכה
קורס חובה 25 ש' של הדרכה על הדרכה תוך שימוש בקבוצה הקטנה לרכוש ולשפר הבנה ומיומנויות הדרכה בטיפול משפחתי וזוגי. בכל מפגש יועלו מקרים להדרכה על הדרכה כולל הדרכה חיה לפי היכולת. המפגשים יהיו בהפרשים המאפשרים יישום הלמידה ורכישת ניסיון. תהיה אפשרות למתאימים לתת הדרכה במכון.

לימוד הדרכה חיה כמנחי פרקטיקום (בחירה)
אפשרות להשתלב כעוזר/ת בפרקטיקום בהדרכה חיה ובכך לצבור שעות רבות של הדרכה והדרכה על הדרכה תוך כדי לימוד להיות מנחה פרקטיקום. פתוח לציבור המדריכים, על פי ראיון אישי בלבד.

מטרת התכנית

התכנית מיועדת להכשיר מטפלים מוסמכים לקראת הסמכה להדרכה באופן פרטני, קבוצתי ולהדרכה חיה.

שיתוף:

תכניות הכשרה נוספות

התכנית להסמכה בטיפול משפחתי וזוגי – פסיכותרפיה משפחתית וזוגית אינטגרטיבית וממוקדת

להכשיר אנשי מקצוע מתאימים להיות מטפלים משפחתיים וזוגיים מיומנים עם רקע תיאורטי ומעשי מקיף. לבוגרי התוכנית תהיה הכרות עם משפחות וזוגות מגוונים ועם מודלים שונים של התערבות, כמו גם הכרות עם עבודתם של טובי המאסטרים בעולם ושל מנחים בכירים במכון. יעודינו להעמיד תלמידים מלאי סקרנות וענין להמשך התקדמות התחום בארץ ובחו"ל.

התכנית המתקדמת לפסיכותרפיה "ממוקדת שינוי"™

התכנית מכוונת לאנשי מקצוע מתקדמים השואפים לפתח חשיבה טיפולית ייחודית ויצירתית, עולם מושגים מגוון, מיומנויות טיפול מתקדמות וטכניקות "ממוקדות שינוי", אשר יגבירו באופן משמעותי את האפקטיביות, הביטחון וההנאה בעשייה הטיפולית שלהם. היא מיועדת לאלה אשר מעוניינים להבין לעומק איך באמת מתרחשים תהליכי שינוי במהירות בטיפול וללמוד לעשות שימוש מרבי ב"עצמם" כמטפלים ייחודיים.

תכנית ההכשרה לקראת הסמכה כמטפלי אימאגו

מטרת התכנית הינה הקניית ידע מעמיק בגישת האימאגו, תוך לימוד מיומנויות והתנסות חיה של השימוש בכלי הדיאלוג השונים, המאפשרים לטיפול הזוגי להיות מעמיק, חוויתי, וקצר טווח.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן